Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Sanoku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej, zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://sanok.naszaporadnia.com/
Dane teleadresowe:
Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna w Sanoku
ul. Szopena 5
38-500 Sanok
tel. (13) 46 316 71
e-mail: sekretariatppp@sanok.com.pl
Data publikacji strony internetowej: 29.01.2018 r.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 17.03.2021 r.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
-
dokumenty cyfrowe typu PDF, DOC nie są w pełni dostępne ze względu na ich ilość oraz sukcesywne doszkalanie pracowników, co skutkuje, iż na dzień wystawienia deklaracji nie jest możliwe uzyskanie wszystkich plików w pełni dostępnych cyfrowo.
-
część przedstawionych grafik może nie zawierać alternatywnych opisów
Jeżeli w trakcie korzystania z serwisu znajdziecie Państwo inne niezgodności lub ograniczenia w dostępności strony będziemy wdzięczni za każdą informację zwrotną. Postaramy się w jak najkrótszym możliwym terminie niezgodność lub ograniczenie usunąć. W tym celu prosimy o kontakt na sekretariat poradni.
Jednocześnie dokładamy starań, aby na bieżąco usuwać stwierdzane bariery na stronie internetowej.
Ułatwienia na stronie podmiotowej:
-
przejrzysty i czytelny układ materiałów,
-
dostępna wersja podwyższonego kontrastu,
-
możliwość powiększenia liter na stronie (normalna wielkość tekstu, duża wielkość tekstu, bardzo duża wielkość tekstu),
-
wyszukiwarka,
-
obsługa strony możliwa jest zarówno przy pomocy klawiatury, jak i myszki,
-
na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych
Data sporządzenia deklaracji
Deklarację sporządzono dnia 2021-03-17
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe:
-
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt
z sekretariatem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sanoku tel. (13) 46316 71, adres poczty e-mail: sekretariatppp@sanok.com.pl. -
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
-
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
-
W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.
-
Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna:
Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna w Sanoku mieści się na I i II piętrze budynku przy ul. Szopena 5, 38-500 Sanok.
W budynku jest jedno główne wejście, do którego prowadzą schody wraz z barierką oraz podjazd dla wózków, odpowiedni dla osób niepełnosprawnych.
Opis dostępności wejść do budynku:
Dojazd i dostęp do budynku – droga i nawierzchnia przed wejściem głównym jest utwardzona. Od prawej strony przed wjazdem na nieruchomość, w której mieści się placówka znajduje się mniejszy oznaczony parking dla klientów Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, natomiast większa ilość miejsc parkingowych dla klientów znajduje się za budynkiem placówki.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind:
Miejscem pierwszego kontaktu jest sekretariat Poradni PP pok. Nr 1. Budynek posiada jedną klatkę schodową i dwa korytarze z dostępem do gabinetów. Osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą być obsługiwane na parterze budynku w przestrzennym pomieszczeniu z dostępem do toalety dostosowanej dla osób niepełnosprawnych.
Opis dostosowań (np. pochylni, platform, informacji głosowych, informacje o pętlach indukcyjnych):
W PPP w Sanoku nie ma pętli indukcyjnych.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych:
Budynek Poradni P- P w Sanoku jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Na posesji znajduje się parking dla klientów, w tym dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Jedno przed wejściem głównym po lewej stronie, drugie za budynkiem przed podjazdem dla wózków. Oba są oznaczone zgodnie z przepisami.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach:
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online
W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 19 sierpnia 2011r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się, osoby doświadczające trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się mogą skorzystać w PPP w Sanoku z tłumacza języka migowego (dwóch pracowników poradni posiada ukończony kurs języka migowego).